На кафедрі були розроблені математичні методи системного аналізу патологічних процесів у класі рівнянь популяційної динаміки. Сформульовано алгоритм системного аналізу патологічних процесів, запропоновано класи моделей для опису головних складових патологічних процесів.
Співробітниками кафедри за 2001-2011р.р. опубліковано монографію, 82 наукових статті, 174 тези, отримано 3 патенти на винаходи, 4 авторських свідоцтва, 10 авторських свідоцтв на комп’ютерні програми; захищено 4 кандидатські дисертації; зроблено 12 доповідей на міжнародних конгресах і симпозіумах.
До здобутків кафедри слід також віднести видання підручника „Медична біофізика і медична апаратура”, авторами якого є проф. В. П. Марценюк, доценти В. Д. Дідух, Р. Б. Ладика, А. С. Сверстюк, І. С. Сорока (2008р.) і посібника „Медична та біологічна фізика” (2012р.), до написання якого залучилися проф. В. П. Марценюк, доценти В. Д. Дідух, Р. Б. Ладика, А. С. Сверстюк, І. Є Андрущак і ас. Д. В. Чернецький.
Кафедра була складовою частиною Навчально-наукового інституту моделювання та аналізу патологічних процесів.
З 1975 року на кафедрі працює канд. фіз.-мат. наук, доц. В.Д. Дідух. Його наукові інтереси – електронне і магнітне впорядкування у системах з вузькими зонами провідності, фазові переходи у системах з різними типами впорядкування. Наукову діяльність В. Д. Дідуха віддзеркалюють монографії: Дидух Л. Д., Дидух В. Д. Упорядоченные состояния в узко - зонных материалах. Львов ЛПИ, 1980, 106 с., В. Дідух. Ярунщина з середини XVI до середини XX ст. Тернопіль, ,,Медобори”, 2011, 147 с., В. Дідух. Новоград-Волинський повіт Волинської губернії, Тернопіль. Навч. Книга – Богдан, 116 с., В. Дідух. Життя села Житомирського Полісся у ХІХ ст, Тернопіль, Терно-граф, 2015, 211 ст., В. Дідух, В. Нікітюк, Т. Якубовська. Історія містечка Ярунь та його околиць. Терно-граф. Тернопіль, 2016, 170 с. Він – співавтор 8-ми підручників і посібників і автор 8-ми краєзнавчих і етнографічних книжок.