Виховна робота на кафедрі медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання охоплює усі напрямки виховання молодої людини та здійснюється згідно з основними положеннями Концепції формування особистості майбутнього лікаря та провізора, яка передбачає не лише глибокі професійні знання, але й знання людської душі і серця, здатність розуміти іншу людину.

      У своїй роботі педагоги виходять із того, що виховання – багатогранний і складний процес, який передбачає формування у студента єдиної системи цінностей. У вищій медичні школі ці цінності повинні включати ставлення до себе та оточуючих, ставлення до професії, суспільства, своєї країни. Метою виховної роботи у вищій медичній школі є виховання повноцінного громадянина України – носія цінностей та загальнолюдських надбань, а головне – успішного ерудованого високоморального фахівця. Протягом усіх років існування кафедри велика увага приділялась формуванню особистості лікаря. Для обговорення поточних питань та забезпечення виховної роботи в навчальних групах кураторами регулярно проводяться виховні бесіди та круглі столи.

Національно-патріотичне виховання

         У зв’язку із складною політичною ситуацією в країні викладачі кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання регулярно проводять із студентами інформативні бесіди, обговорюючи гарячі події на Сході держави, політичні новини в Україні та за її межами. Згідно розпорядження директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про запровадження обов’язкового політичного інформування в навчальних закладах області», з метою забезпечення належного сприйняття політичних подій, що відбуваються в державі в університеті на кафедрах запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування студентів. При проведенні політінформації із студентами піднімаються та обговорюються питання ролі студентської молоді у становленні правового суспільства, прав людини в правовій державі.

Тарас Шевченко – це уособлення душі нашого народу, а його мудрість завжди посеред нас. З нагоди Шевченківських днів студенти Тернопільського національного медичного університету 9 березня 2023 року організували творчий вечір. Квартет у складі Катерини Біяк, Вікторії Лисецької (ММ-118), Тетяни Шевчук та Марти Струк ніжно і душевно виконав народну пісню «Летіла зозуля».

Квартет у складі Катерини Біяк, Вікторії Лисецької (ММ-118), Тетяни Шевчук та Марти Струк ніжно і душевно виконав народну пісню «Летіла зозуля».

Доц.  О.А. Багрій-Заяць з кураторською групою ММ-118 (2023 р.)

Доц. Багрій-Заяць О.А. регулярно проводить виховні години та бесіди, присвячені питанням патріотичного виховання студентської молоді, формуванню у студентів моральних цінностей, соціальної активності та громадянської відповідальності.

Доц. О.А. Багрій-Заяць провела бесіду з студентами  групи ММ-125 на тему національно-патріотично спрямування (2022 рік)

Доц. О.А. Багрій-Заяць провела бесіду з студентами  групи ММ-122 на тему національно-патріотично спрямування (2022 рік)

27 жовтня 2022 року відбувся благодійний ярмарок ТНМУ, на якому були представлені українські страви та делікатеси від українських студентів. Метою цього заходу є збір коштів на закупівлю дрона від університету. У заході взяли участь студенти кураторських груп, зокрема ММ-118, ММ-119 з доц. Горкуненко Андрієм Борисовичем.

Доц.  А.Б. Горкуненко та студенти груп ММ-118, ММ-119 беруть участь у  ярмарку ТНМУ (2022 рік)

Доцент Горкуненко Андрій Борисович з кураторською групою ММ-119 відвідали концерт  «Завдяки тобі» 20 жовтня 2022 року. Концертна програма підготована з нагоди Дня захисників і захисниць України в ТНМУ. Творчий колектив ТНМУ і арт-студія "Арт-драма" подарували чудовий настрій і додали патріотизму.

Доц. А.Б. Горкуненко з студентами групи ММ-119 під час концерту «Завдяки тобі» (2022 р.)

9 жовтня 2022 року доцент Горкуненко Андрій Борисович з студентами групи ММ-119 відвідали вечір поезії Ципріяна-Каміля Норвіда. Автор перекладів - ветеран університету доц. Ладика Роман Богданович, музичний супровід Олександра Марченка.

Доц. А.Б.Горкуненко з студентами групи ММ-119 під час вечору поезії (2022 рік)

13 жовтня 2021 року відбулося відкриття криївки воїнів УПА у навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського. У заході взяли участь доц. В.Д. Дідух , доц. О.А. Багрій-Заяць, доц.  З.В.Майхрук, доц.  А.Б. Горкуненко. Доц. Валерій Дмитрович Дідух прочитав авторську поезію про боротьбу повстанців.

Доц. В.Д. Дідух , доц. О.А. Багрій-Заяць та
доц. З.В. Майхрук беруть участь у  відкриттія криївки воїнів УПА (2021 рік)

Доц. В.Д. Дідух  читає авторську  поезію про боротьбу повстанців (2021 рік)

Науково-дослідний центр «Європа Схід» Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського взяв активну участь в проекті діалог двох культур українського і польського народів, що стартував 4 вересня 2021 року у Кременці в музеї Словацького приурочений видатному польському поету демократу і завершився у Варшаві 10 вересня. З нагоди цієї важливої культурно-освітньої події науковим дослідним центром було зібрано круглий стіл в пресцентрі медичного університету, де було обговорено творчіть Юліуша Словацького. До дійства долучені представники кафедр та університетів , а саме: кафедра української мови професор Вихрущ А.В., кафедра медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання доц. Дідух В.Д., доц. Багрій-Заяць О.А. та доц. Майхрук, які привели з собою представників своїх кураторських груп.

Доц. В.Д. Дідух , доц. О.А. Багрій-Заяць та  доц. З.В. Майхрук беруть участь у круглому столі проекту діалог двох культур (2021 рік)

Науково-краєзнавча студія Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського «Терполяни» продовжує свою співпрацю з Музеєм національно-визвольної боротьби Тернопільщини. Нещодавно студентами і викладачами була передана для експозицій відділу ОУН-УПА медична сумка часів Першої світової війни, яку студенти пообіцяли доповнити різними медичними інструментами.

Напередодні Дня захисників України, 13 жовтня 2020 року, викладачі Оксана Багрій-Заяць, Зоряна Майхрук та активісти студії передали для доповнення експозиції пінцет, шприци, колби, стоматологічні інструменти для огляду ротової порожнини, шпатель, бікс для стерилізації медичного інструментарію, які збереглися з часів Першої та Другої світових війн. Ще одним ексклюзивним експонатом представники «Терполян», а саме саперною лопатою того часу, поповнили експозицію музею.

Доц. О.А. Багрій-Заяць та доц. З.В. Майхрук відвідали Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини (2020 рік) 

5 лютого 2020 року відбувся вечір пам’яті про голодомор 1946 – 1947 років. У час боротьби проти гітлерівського нацизму найбільше постраждали українці. Згодом населення нашої країни було змушене голодувати через радянську податкову політику. Представлено найсучасніше дослідження «Голод 1946 -1947 рр. в Україні: колективна пам’ять» (2019 р., м. Київ, 1176 с., спогади з Тернопільської області 857 – 889 с.). Передмову до цієї книги написав відомий науковець, доктор історичних наук, професор Марочко Василь.

Спогадами про «голодний» період поділився доцент кафедри медичної фізики та лікувальної діагностики ТНМУ, член обласного літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації Національної спілки письменників України Дідух Валерій, який продекламував свої вірші, описав історичні хроніки того часу.

Доц. В.Д. Дідух ділиться спогадами про страшні події голодомору (2020 рік)

Доц. В.Д. Дідух з кураторськими групами на вечері пам’яті голодомору (2020 рік)

  14 листопада 2019 року у корпусі на Дорошенка 7 відбувся вечір пам’яті жертв Голодомору. Захід розпочав доцент кафедри медичної фізики, діагностичного та лікувального обладнання В.Дідух. Він прочитав декілька авторських віршів, які торкалися теми тих страшних часів. Це був сумний, та все ж по-сімейному теплий вечір. Багато студентів та викладачів, одягнувши вишиванки, згадували історію нашого народу.

         Доценти Л.В.Кравчук та Т.Б.Кадобний поділилися враженнями, та доповнили почуте історичними фактами про «Голодомор», а згодом провели конкурс вишитих сорочок серед студентів і викладачів. У номінації «Найкраща вишиванка» перемогли О.А.Багрій-Заяць та двоє студентів. Переможців було нагороджено книгами та солодкими призами. Було приємно бачити, що сучасна молодь небайдужа до минулого. Організатор заходу - краєзнавча студія «Терполяни».

 Доц. Л.В. Кравчук ділиться своїми думками та історичними фактами про «Голодомор» (2019 рік)

Доц. Т.Б. Кадобний вручає нагороду за кращу вишиванку (2019 рік)

         10 червня 2019 відвідали унікальний музей-крипту, який знаходиться на 5-метровій глибині у підземеллі Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. «Музей-крипта - це склепінчасте приміщення, яке розміщувалося у більшості середньовічних західноєвропейських сакральних споруд. У Архикатедральному Соборі дане приміщення довший час було зачинене та не використовувалося, - додає о. Орест. - Відкриття музею-крипти у підземеллі на 5-метровій глибині, підготовка та облаштування якого тривала більше року – це один із кроків до повної реставрації храму, адже найближчим часом очікуємо на отримання паспорту фасаду – документу, який покаже, як виглядатиме Архикатедральний Собор у кінцевому результаті». Під час екскурсії піднялися до оглядового майданчика по 88-ми кам’яних сходинках,та на висоті 22 метри – Тернопіль як на долоні. 

Доц. О.А. Багрій-Заяць та доц. А.Б. Горкуненко в підземеллі Тернопільського замку (2019 рік)

Доц. О.А. Багрій-Заяць та доц. А.Б. Горкуненко у підземеллі Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці (2019 рік)

  11 жовтня 2018 у корпусі на Дорошенка 7 відбулося відкриття криївки. На цьому дійстві були присутні представники міської ради, завідувачі кафедр, викладачі та куратори разом з студентами. Від 1945-1946 років криївки помітно вдосконалюються. Вони відіграють ролю шпиталів, штабів, казарм тимчасових або тривалих схованок на одного чи кількох підпільників, зв'язкових пунктів тощо. Аналізуючи різновиди криївок, радянські спецслужбовці створили близько тисячі схем, в яких було зображено найтиповіші форми підпільницької архітектури. Найпростішими за своєю конструкцією були криївки, призначені для пунктів зв'язку та зберігання архівів. Їх зазвичай влаштовували в лісі, тож вони були практично не пристосовані для життя. До відносно нескладних з інженерного погляду конструкцій слід віднести криївки на горищах житлових будинків, господарських споруд або церков. Вони здебільшого вміщували одну чи кілька осіб і служили тимчасовими схованками.

Дійства присвячені відкриттю криївки (2018 рік)

Доценти О.А. Багрій-Заяць та В.Д. Дідух на відкритті криївки (2018 рік)

       14.03.2018 року Дідух Валерій Дмитрович разом з кураторською групою на концерті до Дня народження Великого Кобзаря “Новий погляд на класика”. Тарас Шевченко... Син українського народу. Батько України. Він став символом волі, справедливості та витриваості для кожного громадянина підневільної України, символом українського національного руху та відродження . Як пише літературознавець та шістдесятник Іван Дзюба, який з 1992 до 1994 року був міністром культури України: “Тарас Шевченко – це Україна”. І це твердження є дійсно безперечним. З ім’ям Шевченка пов’язане утвердження української літературної мови. Мови солов’їної, красної і багатої. Мови, що створила державу. Тож, значення Тараса Шевченка – творця української літературної мови, талановитого художника, геніального письменника – важко перебільшити . Адже саме він був тим, кому вдалося згуртувати український народ навколо національної ідеї визволення та свободи  через свої поетичні твори , зробивши їх надбанням української нації! 

Доц. В.Д. Дідух разом з кураторською групою на концерті до Дня народження Великого Кобзаря “Новий погляд на класика” (2018 рік) 

     10 березня 2016 року в корпусі №11 було проведено культурний захід, присвячений роковинам життя і смерті великого українського Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. Студенти у вишиванках декламували вірші українського Кобзаря. Директор інституту Дідух Валерій Дмитрович зачитав вірші присвячені Україні. На заході були присутні також викладачі з кафедри українознавства та кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання.

Доц. В.Д. Дідух та доц. Л.В. Кравчук із гуртківцями гуртка "Терполяни" (2016 рік)

    З Днем захисника України, Днем українського козацтва та 74-ї річницею створення УПА присутніх привітав доцент кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання Валерій Дідух. Він зізнався, що перебуваючи в стінах школи, відчуває особливе хвилювання. 

      Валерій Дмитрович прочитав свій вірш «На козацькому кургані». Прозвучали також пісні у виконанні групи студентів стоматологічного факультету. Студентка медичного факультету Віта Васильчук пісню «А я живий» присвятила захисникам нашої держави. Студентка Тетяна Ковальська презентувала свій вірш, який назвала «Тобі, Україно», а Лілія Іськів заспівала пісню «Я козачка твоя», акомпануючи собі на бандурі. 

Доц. В.Д. Дідух говорить вступне слово (2016 рік) 

Викладачі кафедр філософії та суспільних дисциплін (Т.Б. Кадобний ), медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання (В.Д. Дідух ) та іноземних мов (Т.І. Горпініч )
(2016 рік) 

      Благодійний ярмарок та концерті до Дня захисника України відвідали Даць О.В. разом із кураторською групою (4 гр, лікувальна справа, 1 курс). Час був проведений в задоволення та з користю.

Святкування Дня захисника України в ТДМУ за участю О.В. Даць та студентів медичного факультет (2016 рік) 

     Куратори груп і студенти приймають активну участь в акції “Запали свічку”, яка відбувається в День пам’яті жертв голодомору. Традиційно пам'ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та запалюють свічки на Театральному майдані.

Перше місто Вишнівець - невелике містечко у Збаразькому районі на Тернопільщині, перша згадка про яке датується 1395 роком. Саме в той час Дмитро Корибут Ольгердович став власником кількох поселень на Волині, які перейшли у його володіння взамін Новгород-Сіверського князівства, яке Дмитро Корибут втратив внаслідок конфлікту з литовським князем Вітовто. Другою зупинкою був Збаразький замок є однією з найбільш мальовничих і найбільш добре збережених фортець на Тернопільщині.

Доц. Горкуненко А.Б. разом з кураторською групою 128 спільно з викладачами та їх кураторськими групами відвідали м. Збараж та м. Вишнівець (2019 рік)

Інтелектуально-духовне виховання

      Студенти разом із викладачами кафедри беруть участь у науково-практичних конференціях, відвідують місцеві культурні заклади – філармонію, драматичний театр, музеї, кінотеатри міста, де вони переглядають українські кінофільми, вистави, експозиції історичних та культурних пам’яток, а також є слухачами симфонічної музики, що дає можливість сформувати інтелектуально-духовний напрямок їхнього світогляду. Студенти та викладачі беруть участь у різноманітних інтелектуальних заходах.

25.04.2023р. Горкуненко А.Б. зі студентами кураторської групи ММ-119 відвідали музичну комедію "Мадемуазель, негайно одягніться" у Тернопільському обласному драматичному театрі імені Т. Г.Шевченка.

Доц. Горкуненко А.Б. з кураторською групою ММ-119 (2023 р.)

Доцент Майхрук З.В. з студентами кураторської групи ММ-108 зустрілися з Анастасією Леухіною – авторкою «Зовсім не страшної книги про життя, смерть і все, що поміж ними», найкращої книги 2020 року KBU awards у читальній залі бібліотеки Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського. Книга розповідає, як прожити погані новини, як спілкуватися з хворою людиною, як організувати догляд вдома і що робити, якщо смерть станеться вдома або в реанімації, як знеболювати, як допомогти дітям пережити хворобу або смерть близької людини, як піклуватися про себе, коли хворіють близькі.


Студенти  групи ММ-108 та  доц. З.В.Майхрук з нагоди творчої зустрічі з  Анастасією Леухіною ( 2021 рік)

Презентація  «Зовсім не страшної книги про життя, смерть і все, що поміж ними» (2021 рік)

Традиційно підтримуємо українську культурну спадщину. Студенти є ініціаторами багатьох заходів, які покликані зберігати і примножувати наші звичаї. 30 січня 2020 року відбулося дійство «Українські вечорниці». У другій частині заходу учасників очікували конкурси, ворожіння та частування. Студенти взяли участь у народних іграх і конкурсах: «Калита», «Конкурс з борошном» (знайти сірник), «Ринг» ( необхідно було в боксерських рукавицях відкрити 1 раунд – цукерку, 2 – банан, 3 – пляшку з водою без застосування зубів, на швидкість), «Танцювальний конкурс» (виконання українського танцю), «Віник». 

Студенти беруть участь у виставі «Вечори на хуторі біля Диканьки або Ніч перед Різдвом» за однойменним твором Миколи Гоголя (2020 рік)

Доц. А.Б. Горкуненко , доц. Н.М. Калинюк , доц. О.В. Покришко з іноземними студентами на другій частині заходу "Українські вечорниці" (2020 рік)

22 лютого 2020 року доцент Горкуненко А.Б. разом з курторською групою ІМ-146 відвідали виставу "Фараони" у Тернопільському драматичному театрі. У звичайній агрофірмі сталася велика дивина: чоловіки-начальники після однієї бурхливої ночі з піснями й великою кількістю самогону допилися до того, що фараонами себе уявили, аж раптом… прокинувшись, виявили, що тепер усім заправляють жінки, розповідають у театрі. Чоловіки стали "жінками", а їхні дружини – "чоловіками". От тоді і почались справжні пригоди.

Доцент А.Б. Горкуненко разом з курторською групою ІМ-146 у Тернопільському драматичному театрі (2020 рік)

      27.11.2018р. В.Д. Дідух, О. А. Багрій-Заяць, Р.Б. Ладика , А.Б. Горкуненко та Б.М. Паласюк зі студентами кураторських груп відвідали музичну комедію "Майська ніч" у Тернопільському обласному драматичному театрі імені Т. Г.Шевченка. У музичній феєрії "Майська ніч" дивовижні, майже казкові події переплітаються з колоритними гумористичними сценами, а зворушлива лінія кохання вирізьблюється в романтично-сентиментальному дусі. Основний образ вистави – травнева ніч, сповнена звуками, барвами і чудесами… Молода дівчина Галя і парубок Левко кохають один одного. Але Галю полюбив і батько Левка – сільський голова. Як вирішиться цей любовний трикутник? І майстерна акторська гра, і пластичне вирішення, і музичне оформлення вистави, і  сценографія "працюють" на створення "феєрії ночі". 

В.Д. Дідух, О. А. Багрій-Заяць, Р.Б. Ладика , А.Б. Горкуненко та Б.М. Паласюк зі студентами кураторських груп відвідали музичну комедію "Майська ніч" у Тернопільському обласному драматичному театрі імені Т. Г.Шевченка (2018 рік)

Б.М. Паласюк з кураторською групою №108 відвідали виставу у театрі (2018 рік)

     Багрій-Заяць Оксана Андріївна та Горкуненко Андрій Борисович з студентами відповідних кураторських групи (1 курс, 32 та 33 мед., іноз.) відвідали музичну комедію"Сорочинський ярмарок" у Тернопільському обласному драматичному театрі імені Т. Г.Шевченка (07.02.2018р.). «Сорочинський ярмарок» – масштабний національний проект, в якому представлені багатства українського народного промислу, широта української душі та народної мудрості, український мелос та колоритний гумор. Глядачі за лічені секунди поринулиу це галасливе й колоритне дійство та слідкували за долями головних героїв, які вміють кохати, дружити, співчувати, бути щирими й жити з відкритим серцем. «Сорочинський ярмарок» – це яскравий зразок української класичної оперети.

О.А. Багрій-Заяць та А.Б. Горкуненко з студентами відповідних кураторських групи (1 курс, 32 та 33 мед., іноз.) відвідали музичну комедію"Сорочинський ярмарок" у Тернопільському обласному драматичному театрі імені Т. Г.Шевченка (2018 рік)

     24.01.2018 р. Багрій-Заяць Оксана Андріївна з студентами кураторської групи (1 курс, 32 мед., іноз.) відвідали музичну комедію"Ніч перед Різдвом" у Тернопільському обласному драматичному театрі імені Т. Г.Шевченка. Музична комедія «Ніч перед Різдвом» створена за мотивами однойменної повісті класика української літератури Миколи Гоголя режисером-постановником, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим. До яких тільки вигадок не вдаються виконавці, аби створити на сцені чарівну, казкову атмосферу святкової Різдвяної ночі. Тут химерно переплелися давні легенди й картини життя тогочасного українського села, реальне й уявне, фантастичне і комічне. Захоплюючі ритми хореографічних композицій, вражаюча енергетика молодечого завзяття, колоритні сценічні образи, створені яскравим акторським ансамблем, поза сумнівом, справлять глибоке враження на кожного, хто познайомиться з новаційною роботою шевченківців.

О.А. Багрій-Заяць з студентами кураторської групи (1 курс, 32 мед., іноз.) відвідали музичну комедію"Ніч перед Різдвом" у Тернопільському обласному драматичному театрі імені Т. Г.Шевченка  (2018 рік)

      Протягом усіх років існування кафедри велика увага приділялась формуванню особистості лікаря. Для обговорення поточних питань та забезпечення виховної роботи в навчальних групах кураторами регулярно проводяться виховні бесіди та круглі столи. 

В.Д. Дідух з кураторською групою. Захід присвячений популяризації українських пісень (2018 рік)

         З нагоди 205-ї річниці з дня народження великого Кобзаря у читальній залі бібліотеки Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 14 березня 2019 року відбулася зустріч з Олегом Германом – науковцем, письменником, громадським діячем. У зустрічі прийняв участь доцент кафедри фізики Ладика Роман Богданович та студенти кураторської групи ММ-110. 

Доцент Р.Б. Ладика із кураторською групою ММ-110 на зустрічі приуроченій 205 річниці з дня народження Кобзаря (2019 рік)

17 жовтня 2019 року відбувся благодійний ярмарок ТНМУ, на якому були представлені українські страви та делікатеси від українських та іноземних студентів. Зібрані кошти передано на потреби АТО. У заході взяли участь студенти кураторських груп, зокрема ІМ-127 з куратором доц. Багрій-Заяць О.А.

Доц. О.А. Багрій-Заяць з кураторською групою ІМ-127 (2019 рік)

8 жовтня 2019 року у мистецькій галереї бібліотеки ТНМУ відбулося відкриття персональної виставки художника Юрія Чумака. Юрій Васильович Чумак – живописець-монументаліст, графік, оформлювач інтер’єрів. В експозиції в бібліотеці ТНМУ представлено 30 полотен митця.

Студенти ММ-107 під керівництвом З.М. Майхрук оглянули експозиції в бібліотеці ТНМУ (2019 рік)

7 листопада — міжнародне професійне свято нової спеціальності XXI століття — медичної фізики. Дата обрана невипадково. 7 листопада 1867 р. у Варшаві народилась Марія Складовська-Кюрі, яка стала родоначальницею всієї медичної фізики та ядерної медицини. Міжнародний день медичного фізика (МДМФ) відзначається щорічно з ініціативи Міжнародної організації Медичних фізиків (International Organization of Medical Physics, IOMP). Згідно ідеї засновників, цей день спрямований на підвищення поінформованості про важливу роль медичного фізика в ефективності та безпеці лікування і діагностики, а також у розробці медичних технологій і профільних наукових досліджень.

Бесіду на тему Дня медичного фізика з студентами проводить Ю.А. Рудяк (2019 рік)

Олександр Володарський, автор п’єси «Олена… не прийшла додому» – український драматург, сценарист і письменник. Його  тексти у виконанні Марії Миронової, Олександра Менакера, Аркадія Райкіна та сучасних гумористів і пародистів змушують глядача сміятися вже багато років. Комедія з двома зникненнями про те, чого ми всі прагнемо, про те, що нас змушує жити, мріяти, терпіти, прощати. Звісно, про любов. Неочікувані події, конфлікти, побутові проблеми, непорозуміння, сварки. Все це стається з близькими людьми, які врешті-решт миряться, бо щиро люблять одне одного. Адже життя – це бурхливий вир миттєвостей.

28.11.2019р. Ю.А.Рудяк, О.А. Багрій-Заяць, А.Б. Горкуненко та Б.М. Паласюк зі студентами кураторських груп відвідали музичну комедію "Олена не прийшла додому" у Тернопільському обласному драматичному театрі імені Т. Г.Шевченка (2019 рік)

Моральне виховання

В рамках проекту «Духовні зустрічі в ТДМУ» відбулася бесіда священика Ігора Драпака зі студентами першого курсу медичного факультету (ММ-113, ММ-122). Духовне життя та лікарська практика – поняття нероздільні. Робота лікаря передбачає не лише велику відповідальність, а й отримання задоволення від можливості робити багато добрих справ, допомагати ближнім і зростати не тільки професійно, а й духовно. 

Священник Ігор Драпак провів бесіду зі студентами  першого курсу медичного факультету (ММ-113, ММ-122) в рамках проекту «Духовні зустрічі в ТДМУ» (2018 рік)

     Зарваницький духовний центр — всесвітній марійський відпустовий центр, одна з найбільших подільських святинь Української греко-католицької церкви. Розміщений у селі 3арваниця Теребовлянського району Тернопільської області.

     30 березня Марійський духовний центр «Зарваниця» відвідали викладачі та студенти кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання, зокрема Паласюк Б.М. та студенти медичного факультету групи ММ-108.

Доцент Б.М. Паласюк з кураторською групою у м. Зарваниця (2019 рік)

Священник провів бесіду на тему "Що таке бути християнином" з 214 групою стоматологів (2019 рік)

Доцент З.В. Майхрук з студентами кураторської групи відвідали "Карітас" (2020 рік)

4 листопада 2020 року доцент Майхрук З.В. з студентами кураторської групи відвідали "Карітас", де провели урок здоров’я та майстер-клас з бісероплетіння. Це своєрідний вид арт-терапії позитивного впливу на психоемоційний стан людини. Він також дає можливість особистості виразити себе «іншими голосами»: уявою, рухами, кольором, формою, пластикою. Арт терапія – це корекція, зміна або конкретне перетворення образу, заміна на більш урівноважений і здоровий спосіб. Все, до чого ви звертаєтеся, це образ і енергія об'єкта. Студентка поділилася своїм вмінням виплітати квіти та їх бутони, різні орнаменти, намисто, а також подарувала готові вироби та заготовки, приладдя і бісер. Студенти побажали вихованцям «Карітасу» не зупинятись на досягнутому та розвиватись у цьому напрямку. Все залежить від бажання, знань, навичок, умінь та досвіду. 


Естетичне виховання

     17 січня 2019 рокувідбувся святковий концерт Тернопільського муніципального духового оркестру “Оркестра волі”. Новорічно-різдвяна програма “Happy New Year” складалася з відомих пісень з репертуару Френка Сінатри. Наприкінці солісти виконали колядки «Свята ніч» та «Нова радість стала». 

Доц. О.А. Багрій-Заяць з солісткою Зоряною Вовк та іноземними студентами (2018 рік)

     Також проводяться цікаві зустрічі з видатними постатями краю. Олександр Марченко народився у Львові, але своїм рідним містом завжди вважав Тернопіль. Трепетний емоційний зв’язок у пана Олександра і з Кременцем, містом юності його батьків. Львівська консерваторія, Тернопільське залізничне депо, Київська та Тернопільська державні філармонії, Тернопільський комерційний інститут – це тільки основні віхи у його яскравій і різноманітній трудовій біографії. Дивує багатогранність талану пана Олександра – піаніст, шансоньє, поет, перекладач, педагог, актор. На жаль, і це вже стало сумною традицією,  українцям часто вдається реалізувати свої можливості не у себе на Батьківщині, а за кордоном. Так сталося і з Олександром Марченком. Як і тисячі наших співвітчизників, він змушений був поїхати за кордон на заробітки. В Італії він пройшов складний, цікавий і неймовірний шлях від вуличного співака до короля «поседжаторе» – виконавця неаполітанської народної пісні. Пан Марченко – єдиний іноземець, який увійшов у дванадцятку найкращих виконавців цього самобутнього жанру. 

Р.Б. Ладика на зустрічі з поетом, композитором, виконавцем Олександром Марченком (2018 рік) 

      З метою формування у студентів всебічно розвиненої особистості з тонким естетичним смаком та виховання у них інтелектуально-духовних цінностей викладачі-куратори регулярно відвідують зі студентами культурно-мистецькі місця міста та загальноуніверситетські заходи, кінотеатри, картинні галереї.

            Щороку із студентами викладачі проводять екскурсії в музеї Тернополя, що є вже хорошою традицією для збагачення культурного розвитку та ознайомлення з українськими традиціями.

Відвідання Тернопільського обласного художнього музею (2015 рік)

        Відповідальний за виховну роботу та куратор 9 групи 1 курсу медичного факультету (спеціальність лікувальна справа) Даць О.В. спільно із студентами відвідали Тернопільський обласний художній музей, та отримали змогу насолодитись прекрасними полотнами художників Тернопільщини, а також роботами європейських майстрів. Похід був цікавим та пізнавальним. 

Екскурсія визначними місцями Тернополя викладача А.Б. Горкуненка з кураторською групою мед. № 26   (2015 рік)

Робота з інозеними студентами

Доц. Багрій-Заяць О.А. працює з іноземними студентами, зокрема проводить бесіди, присвячені питанням виховання студентської молоді, формуванню у студентів моральних цінностей, соціальної активності та громадянської відповідальності. 

Доц. О.А. Багрій-Заяць з групою  ІМ-137 (2022 рік)

Доц. О.А. Багрій-Заяць зі студентами в  Ms Teams (2021 рік)

Доц. О.А. Багрій-Заяць проводить бесіду на тему «Ввічливість та етикет» з кураторською групою ІМ-168 (2020 рік) 

День Святого Валентина (Валентинів день, День Закоханих) — щорічне свято, яке припадає на 14 лютого. Назва походить від святого Валентина, якого згадує цього дня під час літургії Католицька церква. Загалом, святкування не відрізняється від аналогічних у Європі чи Америці. День св. Валентина особливо поширений серед молоді. 

Як і на будь-яке інше свято, на День Святого Валентина прийнято дарувати подарунки, сувеніри і валентинки. Студенти 127групи факультету по роботі з іноземними студентами, які родом з Еквадору, Гани, Індії підтримуючи ці міжконтинентальні традиції, обмінялися сувенірами, солодощами, щирими побажаннями та позитивними емоціями. 

Доц. О.А. Багрій-Заяць з кураторською групою ІМ-127  (2020 рік)

Відповідно до плану заходів культурно-виховного характеру із студентами закріплених кураторських груп проведено індивідуальні бесіди щодо моральних цінностей та поваги до своїх ближніх. Тернопіль – це не тільки рідне місто, це ще й історія та неповторна родзинка, яку хочеться кожного разу смакувати знову і знову.  Затишне місто,  для людини із мегаполісу на перший погляд може виявитись повільним, але навіть у цьому є його свій шарм.  Часто людина живе тут так багато років, проте не завжди достеменно знає усі його цікавинки.

Доц. А.Б. Горкуненко знайомить студентів 128 групи з визначними місцями м.Тернополя (2019 рік) 


      З метою адаптації студентів-іноземців до нового лінгвосоціокультурного середовища та гармонізації процесу опанування ними навчальних дисциплін куратори регулярно проводять з ними інформативно-виховні бесіди, залучають до культурного життя університету. 

О.А. Багрій-Заяць проводить бесіду на тему «Ввічливість та етикет» з іноземними студентами (2018 рік)

Доцент А.Б. Горкуненко з іноземними студентами (2018 рік)

      Також викладачі і студенти беруть участь у благодійних акціях, які проводяться за ініціативи волонтерів університету, зокрема для Тернопільського обласного дитячого притулку. 

Доцент І.С. Гвоздецька з кураторською групою іноземних студентів (2015 рік) 

О.А. Багрій-Заяць проводить бесіду на тему Дня медичного фізика з іноземними студентами (2017 рік) 

Науково-дослідний центр «Європа Схід» Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського взяв активну участь в проекті діалог двох культур українського і польського народів, що стартував 4 вересня 2021 року у Кременці в музеї Словацького приурочений видатному польському поету демократу і завершився у Варшаві 10 вересня. З нагоди цієї важливої культурно-освітньої події науковим дослідним центром було зібрано круглий стіл в пресцентрі медичного університету, де було обговорено творчіть Юліуша Словацького. До дійства долучені представники кафедр та університетів , а саме: кафедра української мови професор Вихрущ А.В., кафедра медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання доц. Дідух В.Д., доц. Багрій-Заяць О.А. та доц. Майхрук, які привели з собою представників своїх кураторських груп.