Наукова діяльність кафедри медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання  передбачає планування та виконання дисертаційних робіт, виконання кафедральних і між кафедральних науково-дослідних робіт, організацію та участь у проведенні всеукраїнських і міжнародних наукових форумів, підготовку студентських наукових робіт.

        До основних наукових здобутків кафедри слід віднести: Нейромережеві експертні системи для діагностики та прогнозування стану серцево-судинної системи, Теплометрія в диференціальній діагностиці запальних і дистрофічних змін у суглобах, Використання напівпровідникових тепломірів в діагностиці і лікуванні, Визначення абсолютних значень та величин співвідношення оптико-механічних констант прозорих діелектриків, Віртуальні навчальні тренажери у процесі навчання основ медичної техніки, Дослідження нелінійної динаміки в моделі Ходжкіна-Хакслі на основі експонент Ляпунова, Якісний аналіз системи Ходжкіна – Хакслі електричної активності аксона на основі класифікаційних правил, Задача оптимального керування стадією елонгації полімеразно-ланцюгової реакції, Математичне моделювання пухлинного росту на основі динаміки Гомперца, Алгоритми якісного аналізу моделі Ходжкіна-Хакслі активності аксона.

        Кафедра медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання спільно з кафедрою онкології та променевої діагностики  працює над науково-дослідною роботою, зокрема над її розділом ’’Оптичні методи дослідження злоякісних новоутворень’’. 

        Колективом кафедри отримано понад 50 свідоцтв на авторські твори, 3 патенти на винахід, а також 9 свідоцтв на раціоналізаторські пропозиції, опубліковано понад 200 наукових праць у журналах і збірниках статей.

        Викладачами кафедри розроблено цілий ряд комп’ютерних програм навчально-наукового та навчально-прикладного призначення. 

Конференція Наукові здобутки ТДМУ (2018 рік)

Конференція Наукові здобутки ТДМУ (2018 рік)

        Нові підходи до викладання медичної фізики обговорили на науково-практичній конференції, що відбулася в нашому університеті влітку 2017 року. На форум запросили фахівців у галузі медичної фізики Національного медичного університету ім. О. Богомольця, Луганського державного медичного університету, Львівського національного медуніверситету, Рівненського базового медичного коледжу, Чорноморського державного університету (м. Миколаїв).

(Зліва направо): Валерій ДІДУХ - доцент ТДМУ, Марія ВІСЬТАК - професор Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького, Юрій РУДЯК - завідувач кафедри, д.т.н., доцент ТДМУ (2017 рік)

(Зліва направо): Юрій НІКІФОРОВ - професор, Юрій СКОРЕНЬКИЙ - завідувач кафедри, доцент (кафедра фізики ТНТУ ім. І. Пулюя) (2017 рік)

          Відкриваючи роботу конференції, завідувач кафедри медичної фізики, діагностичного та лікувального обладнання ТДМУ, доктор технічних наук, доцент Юрій Рудяк наголосив на важливості дисципліни як нового напрямку в підготовці медичних працівників.

        Історії становлення та розвитку медичної фізики, а також історії кафедри медичної фізики, діагностичного та лікувального обладнання ТДМУ присвятив свій виступ доцент цієї кафедри Валерій Дідух.

          Професор кафедри біофізики Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, доктор технічних наук Маря Вісьтак у своєму виступі зупинилася на спектральних характеристиках чутливого елемента оптичного сенсора холестерину, який сформовано на основі холестерино-нематичної суміші.

            Цікавим був виступ завідувача кафедри фізики Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя, доцента Юрія Скоренького на тему: «Роль мультимедійних засобів та технологій дистанційного навчання в організації курсу фізики».

          Професор кафедри онколопї, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини ТДМУ Ігор Жулкевич присвятив свій виступ важливості комплексних досліджень, які проводили науковці його кафедри та фізики.

Ігор ЖУЛКЕВИЧ - професор доповідає на конференції (2017 рік)

Андрій СВЕРСТЮК - доцент ТДМУ доповідає на конференції (2017 рік)   

«Сумісний статистичний аналіз електрокардіограми та кривої артеріального тиску на основі моделі вектора циклічних ритмічно пов'язаних випадкових процесів» — це тема виступу кандидата технічних наук, доцента кафедри медичної інформатики ТДМУ Андрія Сверстюка.

Про досліди Луїджі Гальвані й відкриття контактної різниці потенціалів розповів доцент кафедри медичної фізики та лікувальної діагностики ТДМУ Роман Ладика.

«Дослідження нелінійної динаміки в системі Ходжкіна-Хакслі» такою була тема виступу асистента кафедри медичної фізики, діагностичного та лікувального обладнання ТДМУ Зоряни Майхрук.

Про медичну фізику діагностичного та лікувального обладнання як новий напрямок підготовки студентів вищих медичних навчальних закладів вів мову завідувач кафедри медичної фізики, діагностичного та лікувального обладнання ТДМУ, доцент Юрій Рудяк.

Про використання методів проблемного навчання на практичних заняттях з біофізики доповідав доцент кафедри медичної фізики, діагностичного та лікувального обладнання ТДМУ Богдан Паласюк.

На конференції також йшлося про особливості викладання технічних та гуманітарних дисциплін на прикладі університету Бельсько-Бяла (Польща), використання інноваційних технологій при вивченні загальної, медичної та біологчної фізики, роль мультимедійних засобв і технолопй дистанційного навчання в організації курсу фізики, розробку сценарію віртуальної програми «Термоциклююча система ROTOR-GENE 6000 для проведення полімеразно-ланцюгової реакції», віртуальну програму «Телемедичні системи». Учасники форуму обговорили й інші важливі питання. Конференція узагальнила досвід і сучасні тенденції викладання медичної фізики та стала своєрідною презентацією якісно нового наукового напрямку підготовки студентів — медиків.

Доц. А.Б. Горкуненко на Міжнародній конференції «Інженер ХХІ століття» (2017 рік)

Доц. Горкуненко А.Б. прийняв участь у Міжнародній конференції «Інженер ХХІ століття», яка проходила 8 грудня 2017 року в Університеті в Бельсько Бяла (Польща). В рамках цього заходу були представлені цікаві роботи за основними напрямками: механіка та машинобудування, автоматизація та робототехніка, мехатроніка, виробнича інженерія та управління, інформатика / інформатика. Отримано міжнародний сертифікат за усну доповідь.

Доц. А.Б. Горкуненко на XIV Міжнародній науково-технічній конференції "CSIT" (2019 рік)

Доц. Горкуненко А.Б. прийняв участь у XIV Міжнародній науково-технічній конференції "CSIT 2019", яка проводилась у Львові у період з 17 по 20 вересня у приміщенні Національного університету «Львівська політехніка», це підкріплено відповідним сертифікатом про участь. На конференції були розглянуті актуальні технічні розробки з різних предметних галузей, отримано цінний міжнародний досвід.

Доц. А.Б. Горкуненко приймає участь у міжнародному науково-практичному семінарі з Китайської медицини (2019 рік)

Доц. Горкуненко А.Б.  прийняв участь у IX міжнародній конференції "International Conference Information Control Systems & Technologies (ICST)" 2020 рік, що була запланована на 24-26 вересня 2020 року у м. Одеса. В умовах карантину конференція відбувалась завчасно та дистанційно, а саме шляхом надання підготовлених відеодоповідей та презентацій.

Доцент А.Б. Горкуненко доповідає на конференції ICST  2020 рік)

11 червня 2021 року доцентка Багрій-Заяць О. А. доповідала на підсумковій LXІV науково-практичній конференції «Здобутки клінічної та експериментальної медицини». Тема доповіді звучала так: "Підхід до дослідження стійкості імуносенсорної системи на прямокутній решітці з використанням решітчастих диференціальних рівнянь із запізненням". Описані дослідження були досягнуті завдяки плідній праці Багрій-Заяць О. А. з співавторами Марценюк В. П., Андрущак І. Є., Сверстюк А. С.

Доцентка О.А. Багрій-Заяць отримала сертифікат учасника конференції (2021 рік).

26 вересня 2021 року в комбінованій формі (офлайн та онлайн платформах і на сторінках соціальних мереж ТНПУ) у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбувся щорічний крайовий форум освітян «Освіта - енергія майбутнього. Нові грані розвитку освіти».  Гості заходу мали змогу провести насичений яскравими емоціями  день у компанії однодумців, разом попрацювати у форматі тренінгів, відео-лекцій, вебінарів, взяти участь у цікавих майстер класах та тренінгах, подискутувати на важливі теми, пов’язані з освітніми проблемами, переглянути презентації учасників форуму та побувати на (не) віртуальних гостинах в ТНПУ. 

Доц. Ю.А. Рудяк взяв участь у крайовому форумі освітян «Освіта - енергія майбутнього. Нові грані розвитку освіти» (2021 рік).

22 червня 2022 року доцентка Багрій-Заяць О. А. та доцент Горкуненко А. Б. взяли участь  у науково-практичній інтернет-конференції «Розвиток природничих наук як основа новітніх досягнень у медицині». Тема дослідження: "ІСТОРІЯ РАДІАЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ" . Описані дослідження були досягнуті завдяки плідній співпраці Багрій-Заяць О. А. та  Горкуненко А. Б. з співавторами  Дідух В. Д., Рудяк Ю. А., Паласюк Б. М., Майхрук З. В.

Доц. О.А. Багрій-Заяць взяла участь у науково-практичній інтернет конференції «Розвиток природничих наук як основа новітніх досягнень у медицині» (2022 рік).

Доц. О.А. Горкуненко взяв участь у науково-практичній інтернет конференції «Розвиток природничих наук як основа новітніх досягнень у медицині» (2022 рік).

Доцентка О.А. Багрій-Заяць пройшла курс

Доц. О.А.Багрій-Заяць та доц. Горкуненко А.Б. пройшли курси з англійської мови  English for Career Development Self-Paced MOOC  ( 2023 рік).