Особлива увага приділяється роботі студентського наукового гуртка, який впродовж років активно працює на кафедрі медичної фізики діагностичного та лікувального обладнання. 

Тематика засідань гуртка тісно переплітається із науковими напрямками працівників кафедри. Щорічно відбувається до 10 засідань, на яких розглядаються ряд питань, що дозволяють студентам збагатити свої знання у обраних напрямках наукових досліджень та спробувати себе у ролі молодих науковців. Проведені виступи студентів є лише початком у їх подальших наукових досягненнях.

Проте особливо відзначилась Кібець Юлія яка виступила з доповіддю на конференції МЕДИЧНИЙ КОНГРЕС СТУДЕНТІВ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ присвячений пам’яті ректора, члена-кореспондента НАМН України, професора Леоніда Якимовича Ковальчука «Вивчення променевих методів медичних досліджень у віртуальних просторі.» (Матеріали ХІX Міжнародного медичного конгресу студентів та молодих вчених – Тернопіль: Укрмедкнига, 2015, - 288 с.).

Студентка Кібець Юлія демострує фрагмент доповіді (2015 рік)

Студентка Кібець Юлія демострує фрагмент доповіді (2015 рік)

На гуртку розглядаються питання сучасних методів досліджень, а саме з таких напрямів як біомеханічне медичне обладнання, апаратів для електрографії, оптико-медичного обладнання, обладнання клінічних лабораторій, обладнання, апаратура моніторингу життєвих функцій організму, ядерно-механічне обладнання.

Одним з важливих і першочергових напрямків є біомеханіка та біомеханічне медичне обладнання, на якому обговорюються питання дослідження таких явищ як розтяги, деформації фізичних тіл, огляд залишкових явищ, спостерігаються поширення звукових, ультразвукових хвиль. Оскільки біомеханіка є фундаментальною наукою, це неодмінно один із самих важливих та невід'ємних напрямків гуртка. Студенти проводяться заміри з приладів, роблять обчислення, вираховують коефіцієнти та представляють інформацію на слайдах презентацій. Ладика Роман Богданович як лідер даного напрямку, проводить засідання гуртка як для учасників гуртка так і для студентів які просто цікавляться даною тематикою. Для даного напрямку відведена спеціальна аудиторія 410, де можна спостерігати спеціальне обладнання, а саме бруски, пружини, спеціальні стійки, тонометри, сфігмоманометри та додаткові засоби для зняття вимірів. 

Слід відмітити доповіді у 2017 році студентів: Яворського Андрія, студента 21- группа, Столяр Владислава 25- групи, Сморщок Володимира 3- групи медичного факультету, керівника доц. Ладика Р.Б. на тему напружено-деформованого стану кісткового комплексу.

Студенти досліджують  напружено-деформований стану кісткового комплексу на засіданні студентського наукового гуртка (2017 рік) 

У 408 аудиторії поводиться засідання студентського наукового гуртка з дослідження електро-магнітних явищ та електро-магнітного обладання. Діапазон питань які розгядаються починається від досліження характеричтих електричного та магнітного поля, силових ліній які характеризують їх. Не менш важливим використання обладнання яке відноситься до цього блоку, а саме: кардіограф, міограф, енцефалограф, гастроміограф, апарати ЮФ терапії, магнітер, спеціальні магнітні установки. Оскільки дослідження електро-магнітних явищ є важливим пунктом у медичній практиці, йому приділяється особлива увага. Даний напрям керує Паласюк Богдан Михайлович, який дає цінні лекції та поради студентам, які є учасниками даного напрямку студентського наукового гуртка. Також є спеціально розробленні комп’ютерні програми для імітації реальних фізичних процесів, що дозволяє з легкістю отримати реальні біофізичні процеси без використання громісткого обладнання, що у свою чергу дає не тільки зручність, а й швидкість, що є важливим параметром як для студентів так і для викладача.

Слід відмітити доповідь Христини Майхрук 11- група медичний факультет, керівник доц. Паласюк Б.М. яка розглядала дослідження функціональних можливостей методів електрографії у 2016 році.

Студентка Х. Майхрук виступає з доповідю на тему дослідження функціональних можливостей методів електрографії  на засіданні студентського наукового гуртка (2016 рік) 

Дідух Валерій Дмитрович проводить засідання студентського наукового гуртка з важливого напрямку, а саме квантово-механічні методи дослідження у медицині. Даний напрям розглядає такі важливі питання як: вимірювання радіоактивних доз, законів радіаційного розпаду, явищ квантової механіки, явищ люмінесценції та супроводжуючих процесів. Радіаційна фізика займає незамінне місце у медицині, це і рентгенографія, ангіографія, комп’ютерна томографія, покращення яких призведе до отримання якіснішої діагностики, що зробить суттєвий вклад у медицину.

У 310 аудиторії у користуванні наукового студентського гуртка є рентгенівська трубка, дозиметр, прилад для фотоефекту, зразки реальних даних отриманих після діагностики, що дозволяє проводити реальні заміри, обраховувати додаткові параметри, рахувати певні межі даних впливів та ін.  

Із числа студентів, слід повідомити про Білозецька Христина, Шкробот Анна,  Косович Анна, Поліщук Анастасія 107 - групи медичного факультету, керівник доц. Дідух В.Д., які поводили дослідження процесів іонізуючого випромінювання за допомогою методів дозиметрії у 2018 році.

Студенти дискутують на тему дослідження процесів іонізуючого випромінювання за допомогою методів дозиметрії на засіданні студентського наукового гуртка (2018 рік) 

Оптико-медичні дослідження також є частиною наукового студентського гуртка, тому що вони зачіпають ряд важливих приладів, без яких більшість лікарів не можуть уявити своєї щоденної практики. Сюди слід віднести: спектрофотометри, лазери, мікроскопи, рефрактометри, поляриметри та ін. Обговорення даного питання дозволяє шукає шляхи покращення пошуку оптимальних оптико-фізичних підходів з метою покращення діагностики. 

Під керівництвом досвідченого науковця даного напрямку, а саме Рудяка Юрія Ароновича, студенти швидко опановують основи необхідні для більш ґрунтових досліджень, сюди відноситься теорія геометричної, хвильової та квантової оптики, що є основою всіх оптичних досліджень. 

Особливу увагу у студентському науковому гуртку даного напрямку приділяється квантовій оптиці, а саме лазерам, тому що у даній 310 аудиторії є лазерна установка, на якій можна робити заміри, спостерігати шлях проходження лазерного променю. Тому багато студентів цікавиться даним напрямком.

Одна з кращих доповідей була проведена під керівництвом доц. Рудяк Ю. А. з  дослідження ресурсних можливостей системи накачування гелій-неонового лазера представлена у 2018 рік.

Доц. Ю. А. Рудяк  з студентами обговорють дослідження ресурсних можливостей системи накачування гелій-неоновогог лазера на засіданні студентського наукового гуртка (2018 рік) 

У аудиторії 409.1 проводиться гурток з використанням обладнання яке зачіпає комлпекс фізичних явищ. Зокрема сюди входяться: оптичні, електричні, магнітні, термодинамічні, квантові, радіаційні процеси. 

Зокрема під керівництвом А.Б. Горкуненка були проведені дослідження дифузних процесів при лікувальному електрофорезі. Було розглянуто направлене переміщення рідини в пористому тілі під дією прикладеної різниці потенціалів. При електрофорезі можливе одночасне застосування декількох лікарських речовин. У ряді випадків для електрофорезу використовують також імпульсний струм постійного напряму, що підвищує лікувальний ефект методу. Джерела струму, а також правила проведення електрофорезу такі ж, як при гальванізації. Для електрофорезу обидва електроди з прокладками, змоченими розчином лікарської речовини, розташовують на шкірі або один з них поміщають в порожнині носа, вуха, в піхві і інших; в деяких випадках замість прокладки використовують ванночку з розчином лікарської речовини, в яку опущено вугільний електрод. Електрофорез застосовують при захворюваннях центральної і периферичної нервової системи, опорно-рухового апарату, гінекологічних захворюваннях та ін. Все це говорить про актуальність досліджень для студентів як для молодих науковців.

Студенти проводять дослідження впливу омічного опору шкіри на ефективність дифузних процесів при лікувальному електрофорезі на засіданні студентського наукового гуртка (2018 рік) 

Під керівництво А.Б. Горкуненка студенти 2 курсу медичного факультету Касянюк Віталій, Кратко Катерина подали тези на «XXIІ МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ КОНГРЕС СТУДЕНТІВ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ» та були представлені доповіді на теми: "Інформаційна система забезпечення проведення клінічних випробовувань народної медицини", "Інформаційна система наукових досліджень народної медицини", "Діагностичні ознаки за результатами обробки синхронно зареєстрованих кардіосигналів". Доповіді були оформлені у вигляді презентацій та були представлені у комплексі "Червона калина" 23 та 24 квітня 2018 року.

Студент Пшемисла Кожута (ІС-107) доповідає на XXIV Міжнародному конгресі студентів та молодих вчених (2020 рік)

У 2020 році студент Пшемисла Кожута (ІС-107) виступив на  XXIV Міжнародному конгресі студентів та молодих вчених з доповіддю на тему: "AN INFLUENCE OF SMARTPHONE ON SLEEP TIME". Науковий керівник доц. Багрій-Заяць О.А. Також від нашої кафедри була представлена доповідь "Аналітичні та екпериментальні дослідження  граничних станів " студентів: Рудяк Олександр, Трач Нестор, Микитюк Ігор,Майхрук Ігор.

Іноземний студент А. Ранпарія (ІМ-135) виступив з доповіддю на  XXV Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених (2021 рік)

Доцент Багрій-Заяць Оксана та іноземний студент Aбхішек Ранпарія (ІМ-135) виступили з доповіддю "USE OF MACHINE LEARNING AND ARTIFICIAL INTELLIGENCE TO SPEED UP MEDICAL DIAGNOSTICS IN DEVELOPING COUNTRIES" (науковий керівник доц. Рудяк Ю.А.) на  XXV Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених, що відбувся 12-14 квітня 2021 року. Дана подія проходила в онлайн режимі з використанням Microsoft Teams та трансляцією на Youtube каналі.

Студенка Д.В. Литвинюк (ММ-105)  прийняла участь у XXVI Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених (2022 рік)

Anoop Pachouri (ІМ-137)  зайняв 2 місце на XXVI Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених (2022 рік)

Студенка Литвинюк Д.В. (ММ-105)  прийняла участь у XXVI Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених  з  доповіддю "Моделювання задач механіки руйнування для кісткового комплексу" (науковий керівник доц. Рудяк Ю.А.), що проводився з 13 по 15 квітня 2022 року.  Також у даному конгресі брав участь іноземний студент Anoop Pachouri (ІМ-137), під науковим керівництвом  доцентки Багрій-Заяць О.А. та за результатами зайняв почесне 2 місце своєю доповіддю. Цього року дана подія проходила онлайн, молоді науковці та студенти завчасно готували відеодоповіді та презентації, які надсилались до організаторів.

Обговорення доповідей студентів  за результатами XXVІI Міжнародного медичного конгресу студентів та молодих вчених «Майбутнє за наукою»   на засіданні студентського наукового гуртка (2023 рік)

Студенти Кушнірчук Ірина, Катрук Антоніна, Ярема Михайло, Загричук Олеся, Гулящий Іван прийняли участь у XXVІI Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених «Майбутнє за наукою» з відповідними доповідями «Ефективність оптичних методів» та «Моделювання задач механіки руйнування для дослідження тканин людського організму» (науковими керівниками виступили канд. техн. наук, доц. О.А. Багрій-Заяць, канд. техн. наук, доц. А.Б. Горкуненко, канд. екон. наук, доц. Б.М. Паласюк, канд. техн. наук, доц. З.В. Майхрук), що проходив з 10 по 12 квітня 2023 року. Цього року дана подія проходила онлайн, молоді науковці та студенти виступали з презентаціями із використанням програми MS Teams.